Дякую за Ваш час!
Доброго ранку, я пропоную Вам намалювати Великодній натюрморт. Перегляньте, будь ласка, відео-інструкцію та спробуйте створити власний натюрморт:
Дякую за Ваш час!
Дякую за Ваш час!
Архітекту́рний пейза́ж — зображення в живопису і графіці творів архітектури: будівель,
споруд, їхніх комплексів, ансамблів у природному чи антропогенному середовищі,
як реальних, так і запроектованих чи вигаданих.
Може належати до пейзажного живопису як його різновидність, а також до архітектурної
графіки.
Дякую за Ваш час!
Вишиванням займалися заможні жінки і черниці. Найяскравішою сторінкою української золотої вишивки (гаптування) стала творчість Марії-Магдалини Мазепиної – матері гетьмана Мазепи, настоятельки Києво-Вознесенського монастиря – визначного освітнього осередку шитва.
Поступово вишивка почала входити в повсякденне життя всіх прошарків населення, стала одним з основних занять дівчат-селянок. Вишивкою прикрашали предмети побуту й буденний одяг. Виготовлені зазвичай з простих недорогих матеріалів, ці вироби відрізнялися високою художньою майстерністю. Вбрання дівчини свідчило про її смак, вміння та працьовитість.
Сьогодні можна цілком розгубитися, купуючи вишиванку, адже сорочки, рушники, блузи прикрашають різні візерунки та орнаменти. Втім, не всі уміють читати значення барвистих візерунків на вишиванках і не завжди знають, яку силу можуть нести вишиті сорочки та вишиті плаття.
Насправді кожен орнамент має особливе магічне значення. У давнину вірили, що деякі з них можуть приносити щастя, здоров’я чи оберігати від злих духів. Що означають символи на вишивках та які з них найкраще підходять для нас особисто? Спробуємо дати відповідь.
Гама кольорів
Особливу увагу під час вибору вишитого вбрання потрібно приділити кольорам. Білий, звісно, символізує чистоту та цноту, червоний є ознакою життєвої сили, зелений – природи та життя, синій – води та неба.
Геометричні малюнки
Такий орнамент найчастіше притаманний вишиванкам Гуцульщини.
Ромб – знак родючості землі. Ромб з крапкою всередині – символ засіяного поля. Ці знаки, що дійшли до нас з глибокої минувшини – Сонце, Вода і Земля – складають життєдайну трійцю. Вони є неподільними в орнаментах української вишивки.
Трикутник – символ триєдиного Бога.
Коло – символ Сонця. Чотирикінцевий хрест у колі – оберіг хати на щастя.
Квадрат – чотири сторони світу (південь, північ, захід, схід); чотири пори року (осінь, зима, весна, літо); чотири пори віку (народження, юність, старість, смерть);
Хрест – символ Бога. З часів трипільської культури на гончарних виробах, календарях хрестом позначали час зимового сонцестояння. Оберегом людини здавна був хрест – знак вогню. Його носили на грудях. В орнаменті українських вишивок переважав хрест, навіть одна з технік вишивання – «хрестиком». Хрест покладений в основу одержання тканини – полотна, так зване «полотняне переплетення».
Хвилясті лінії – символ води.
Рослинний орнамент
Рослини найчастіше вишивають на Чернігівщині.
Калина – краса, кохання, символ України. Калину пов’язували з народженням Всесвіту, вогняної трійці: Сонця, Місяця та Зірки. Тому назву вона отримала від давньої назви Сонця – Коло. А оскільки плоди калини червоні, вони символізують кров та безсмертний рід. Саме тому весільні рушники, дівочі і навіть чоловічі сорочки прикрашають гронами калини.
Дуб – священне дерево, яке уособлювало Перуна, бога блискавки та грому, чоловічої енергії, розвитку, життя. Тому парубки і молоді чоловіки завжди мали при собі чарівний оберег живильної сили свого роду.
Чорнобривці та цвіт вишні – символ ма¬теринської любові.
Мальва, півонія – віра, надія.
Троянда – любов, кохання. У християнстві – квітка раю. Давня назва троянди, ружа, співзвучно стародавній назві Сонця – Ра. Крім того, е ще й давня назва крові – руда. Узори з ружами укладалися за законами рослинного орнаменту, що означало безперервний сонячний круг з вічним оновленням.
Любисток – кохання, краса.
Волошки – святість і чистота, ввічливість, людська відданість, прозріння
Виноград – символ Ісуса Христа; радість, краса, створення сім’ї, символ чоловічої енергії (лоза – символ жіночої енергії, а також символ церкви). Символіка винограду розкриває нам радість і красу створення сім’ї. Сад-виноград – це життєва нива, на якій чоловік є сіячем, а жінка має обов’язок ростити і плекати дерево їхнього роду.
Мак – пишність, оздоблення; символ Великої Матері (Діви Марії). З давніх-давен на Україні святили мак і ним обсівали людей і худобу, бо вірили, – що мак має чарівну силу, яка захищає від усякого зла. А ще вірили, що поле після битви навесні вкривається маками. Ніжна трепетна квітка несе в собі незнищенну пам’ять роду. Дівчата, в сім’ї яких був загиблий, з любов’ю і сумом вишивали узори маку на сорочках, а на голови клали віночки з семи маків, присягаючи цим зберегти й продовжити свій рід.
Лілея – цнотливість, символ дівочих чар та чистоти. В легендах квітка лілії – то символ дівочих чарів, чистоти та цноти. Вишита квітка лілії допоможе розгадати таємницю цих чарів. Лілія є жіночим символом.
Барвінок – символ дівочої честі.
Хміль – залицяння, весільна тематика моло¬дого буття, любов. Листя хмелю можна віднести до молодіжної символіки. Крім центральної України, візерунок поширений на Поділлі. Хмель несе в собі знак розвитку, буяння та кохання. Хмель – це весільна символіка.
Півники – квіти Богородиці.
Ромашки – кохання, приворотне зілля.
Полуниця – сонце.
Гвоздика – повага.
Один із найдавніших і найбільш часто вживаних образів на вишиванках – символ дерева – дерева життя. Зображення дерева по вертикалі умовно ділиться на три зони: верх – небо, стовбур – земля, низ – корінь, потойбічний світ, а по горизонталі зіставляється з чотирма сторонами світу: схід, захід, північ і південь.
Дерево життя – один із найпоширеніших мотивів вишивального мистецтва, особливо рушникарства. Це – і дерево роду, де кожна квіточка позначає якогось родича першого та наступних поколінь. Всі разом квіти то пуп’янки на дереві є втіленням родоводу певної людини.
Берегиня. Обереговим знаком українців була вишивка Берегиня — мати всього живого, первісне божество – захисник людини, богиня родючості, природи та добра. З часом Берегиня стала охороницею дому. Зазвичай її вишивали нитками червоного кольору, який був символом очищуючого вогню та сонця і мав охоронні, лікувальні властивості.
Також на вишиванках часто можна побачити птахів. Птахи – це символи Божественного світу, кохання та весни.
Дата: 14.01.2021
Тема: Українські народні інструменти
Доброго ранку, ми продовжуємо говорити про українські народні інструменти. Сьогодні ми спробуємо зобразити їх у техніці графіка. Давайте пригадаємо, що таке графіка:
Дата: 12.01.2021
Тема: Народні музичні інструменти
Доброго ранку, сьогодні я пропоную ознайомитися з українськими народними інструментами. Деякі з них Вам знайомі, інші вже забуті і трапляються лише в музеях.
Тепер я пропоную Вам перепосити і послухати звучання тих інструментів з якими Ви ознайомилися:
Творче завдання: підготувати доповідь про український народний інструмент (на Ваш вибір).
Дякую за Ваш час!
Дата: 08.12.2020
Тема: Листівка-привітання до дня збройних сил України
У неділю, 6 грудня, в нашій країні відзначається День Збройних сил. Свято було засноване Постановою Верховної Ради в 1993 році.
День ЗСУ відзначають сухопутні, повітряні та військово-морські війська. 6 грудня не є офіційним вихідним днем, але всі військові в цей день приймають привітання.
Збройні Сили України стоять на сторожі захисту нашої країни. Щоб висловити подяку воїнам, 6 грудня проводиться урочиста церемонія покладання квітів до Могили Невідомого солдата і Божественна літургія. Звучать привітання для всіх співробітників української армії у вигляді віршів, прози, своїми словами.
Тому я пропоную Вам намалювати листівку-привітання:
Дата: 03.12.2020
Тема: Казковий світ. Норвегія
Земля фіордів, льоду і полярних сяйв, Норвегія, мабуть, сама «богатирська» країна на всій земній кулі. Народжуються тут виключно вікінги і валькірії, для яких все дарма: холоду, непрохідні ліси, сувора північна природа.
Норвегія – це країна контрастів, відпочинок в ній цікавий в будь-який час року. Вирушаючи в подорож, готуватися потрібно не тільки матеріально і емоційно, а й організаційно. Пам’ятки Норвегії радують своїм достатком і різноманітністю, деякі називають її країною справжнього чаклунства.
Одним з найвідоміших норвезьких композиторів є Едвард Гріх. Прослухайте його твори, деякі з них Ви, напевно, чули раніше:
Я пропоную Вам намалювати свою печеру. Ви можете користуватися відео-інструкцією або самим вигадати дизайн печери та втілити його ескіз на аркуші паперу.
Дякую за Ваш час.
Дата: 22.10.2020
Сьогодні ми з Вами пригадаємо українські календарно-обрядові пісні, традиції українського народу та намалюємо пейзаж в українському стилі.
Щоб розширити свої знання про календарно-обрядові пісні, перегляньте, будь ласка, відео:
Для того щоб налаштуватися на малювання пейзажу в українському стилі, перегляньте відео:
Дуже сподобалось!Особливо малювання пейзажу!
ОтветитьУдалитьпондравелося пейзаш
ОтветитьУдалить+
ОтветитьУдалить+++
ОтветитьУдалить+
ОтветитьУдалить+
ОтветитьУдалить+++
ОтветитьУдалить+++
ОтветитьУдалитьДякую за відео "Засоби музичної виразності"
ОтветитьУдалитьДуже сподобалось🎹🎼🎵🎶🎸🎷🎺🎻🥁💗💗💗💗💗
Дуже сподобався архітектурний пейзаж➕😁😁😁😍💕💕💕
ОтветитьУдалитьДуже сподобався архітектурний пейзаж➕😁😁😁😍💕💕💕
ОтветитьУдалитьУсе дуже сподобалося😍😍😍
ОтветитьУдалить